Detoks alkoholowy

Boisz się rzucić picie z powodu objawów odstawienia? Detoks alkoholowy jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu.

Uzyskaj pomoc już dziś!

 

Znaczenie detoksu alkoholowego

Etap detoksu alkoholowego jest pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. W tym czasie alkohol jest całkowicie wypłukiwany z organizmu. Objawy odstawienia ustępują zazwyczaj w ciągu około 1-2 tygodni od rozpoczęcia detoksu, jednak może to potrwać dłużej w zależności od stopnia zaawansowania choroby alkoholowej. Od tego momentu będziesz mógł skupić się na innych aspektach procesu zdrowienia, takich jak dodatkowe zajęcia, terapie, sesje doradcze i opcje wsparcia.

Alkohol jest środkiem depresyjnym, na którym organizm zaczyna polegać w ciągu miesięcy i lat picia. Twój mózg w końcu przestaje produkować pewne substancje chemiczne, które otrzymuje od alkoholu, stając się zależnym od narkotyku. Dlatego też, gdy rzucasz picie, potrzeba czasu, aby twoje ciało się do tego dostosowało. To właśnie powoduje objawy odstawienia, takie jak ból głowy, gorączka, nudności, nieregularne bicie serca i halucynacje.

Niektórzy ludzie obawiają się rzucić picie, ponieważ są zdenerwowani objawami odstawienia doświadczanymi podczas detoksu alkoholowego. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą odczuwać tylko niewielkie skutki alkoholizmu, inni mogą zmierzyć się z ekstremalnym bólem. Objawy odstawienia mogą zmieniać się szybko i agresywnie, dlatego ważne jest, aby detoksować pod opieką specjalistów medycznych. Specjaliści od leczenia w naszym ośrodku będą mogli pomóc Ci zarządzać Twoim bólem za pomocą różnych leków. To pozwala skupić się na swoim zdrowiu i odzyskać lepsze samopoczucie.

Symptomy detoksu alkoholowego

Faza detox alkoholu może obejmować objawy odstawienia od łagodnej intensywności do zagrażających życiu. Często, długowieczność i ciężkość zaburzenia używania alkoholu będzie odgrywać rolę w objawach odstawienia, jakie doświadczasz. Na przykład, osoby, które zmagały się z latami ciężkiego picia, są bardziej prawdopodobne, aby rozwijać poważne objawy odstawienia, takie jak drgawki lub delirium tremens.

Choć rzadko, najpoważniejszym efektem odstawienia alkoholu jest delirium tremens. Może się ono rozpocząć w ciągu dwóch do pięciu dni po ostatnim drinku i może zagrażać życiu. Jednak mniej niż pięć procent ludzi będzie rozwijać delirium tremens podczas rzucania picia.

Sprawdź również terapię uzależnień Tarnów, która pomoże Ci zacząć nowe życie, bez alkoholu.

 

Pod okiem specjalistów

Najbardziej nieprzyjemne objawy odstawienia detoksu zazwyczaj osiągają szczyt około 10-30 godzin po ostatnim drinku i zaczynają słabnąć o 40-50 godzin. Pamiętaj, że w naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Alkoholizmu STOP-alko masz pewność, że zajmą się Tobą specjaliści najlepsi w swoim fachu. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje życie jeszcze dziś.

Copyright 2025