Ośrodek leczenia uzależnień Łódź

Oprócz uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku masz szansę jak i Twoi bliscy do pokonania nałogu, jakim jest narkomania. To przewlekłe i postępujące zaburzenie pracy mózgu, charakteryzujące się przymusem zażywania narkotyków pomimo negatywnych konsekwencji i nawrotów. Bez prawidłowego, profesjonalnego leczenia medycznego i terapeutycznego wiele osób niestety umiera. Ośrodek Leczenia Uzależnień Łódź to miejsce dla osób pragnących zmienić swoje życie na zawsze. 

Czym jest uzależnienie od narkotyków?

Powtarzające się nadużywanie narkotyków powoduje długotrwałe zmiany w mózgu, do tego stopnia, że nawet po bezpiecznym usunięciu substancji poprzez medyczny detoks narkotykowy, mózg pozostaje w tym samym chemicznie uszkodzonym i zmienionym stanie. Uzależnienie od narkotyków wynika z powtarzającego się nadużywania narkotyków. W uzależnieniu ośrodek przyjemności w mózgu ulega uszkodzeniu, powodując powstawanie nowych ścieżek, które przedkładają narkotyki nad podstawowe potrzeby człowieka. W konsekwencji osoba cierpi fizycznie, psychicznie, emocjonalnie, społecznie i duchowo.

Członkowie rodziny, przyjaciele, a nawet koledzy z pracy (w zasadzie każdy, kto jest blisko osoby uzależnionej) również cierpią jako bezpośredni rezultat dysfunkcyjnych zachowań osoby uzależnionej i ogromnego strachu, jaki wywołuje uzależnienie. Nie wszyscy narkomani są bezdomni, pozbawieni korzeni i pracy; wielu z nich ma jeszcze rodziny i kontynuuje pracę. Funkcjonujący narkomani mogą być najtrudniejsi w leczeniu, ponieważ podczas gdy czują, że nie stracili nic wartościowego, nie są w stanie uznać, że ich uzależnienie powoduje szkody wśród najbliższych im osób.

Terapia uzależnień Łódź

Podczas gdy uzależnienie jest nieuleczalnym zaburzeniem mózgu, dobrą wiadomością jest to, że może być skutecznie zatrzymany przez terapię uzależnień Łódź. Uzależnienia od narkotyków może być następnie utrzymane przez podjęcie programu rehabilitacji narkotyków i długoterminowego planu opieki po.

W naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień Łódź specjalizujemy się w leczeniu wszystkich rodzajów uzależnień, w tym uzależnienia od narkotyków. Bez względu na to, jak beznadziejna może wydawać się sytuacja, jesteśmy w stanie wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie, aby skutecznie leczyć podstawowe przyczyny uzależnienia i ustawić naszych pacjentów mocno na ścieżce zdrowienia.

Copyright 2025