Terapia uzależnień Tarnów

Jednym z największych problemów wśród dzisiejszej młodzieży jest uzależnienie od narkotyków. Coraz więcej osób popada w ten niebezpieczny nałóg, nie zdając sobie sprawy z jego możliwych konsekwencji zarówno dla zdrowia, jak i życia. Nie zauważają nawet, że w pewnym momencie nie są już w stanie samodzielnie go przerwać. W takiej sytuacji pomóc może jedynie wysoce profesjonalne leczenie.

Czy są już uzależnieni? Jak rozpoznać uzależnienie od narkotyków

Uzależnienie od narkotyków charakteryzuje się kilkoma objawami. Przede wszystkim w zachowaniu osoby uzależnionej pojawiają się nieliczne zmiany, które są wyraźnie widoczne dla osób z jej najbliższego otoczenia. Stają się one bardziej nerwowe, nadpobudliwe, a nawet agresywne - stopniowo tracą zainteresowanie tym, co było dla nich ważne, np. spotkaniami ze znajomymi czy rozwijaniem pasji.

Organizm zaczyna domagać się coraz większych dawek leków, powoli przejmuje kontrolę nad życiem osoby uzależnionej. Pacjent nie jest już w stanie samodzielnie rzucić narkotyku, nawet jeśli ma taką wolę i jest świadomy, że szkodzi on jego/jej zdrowiu. Na tym etapie terapia osoby uzależnionej jest już koniecznością.

Na czym polega istota prawidłowo prowadzonej terapii narkomanii?

Istnieje kilka sposobów pracy z osobami uzależnionymi od narkotyków. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb, w tym rodzaju używanego narkotyku oraz aktualnego stanu uzależnienia. Terapia uzależnień Tarnów  może być krótkoterminowa i trwać 6-8 tygodni lub długoterminowa, trwająca do około 2 lat. Leczenie krótkoterminowe odbywa się zazwyczaj w szpitalu lub klinice psychiatrycznej, natomiast leczenie długoterminowe odbywa się w specjalistycznych ośrodkach zajmujących się leczeniem tego typu uzależnień. Profesjonalne ośrodki podejmują się pracy z osobami, których uzależnienie jest już zaawansowane.

Ośrodek leczenia uzależnień Tarnów

Jeżeli szukasz sprawdzonego Ośrodka leczenia uzależnień w Tarnowie, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Sprawdzona ekipa specjalistów sprawi, że Ty i Twoi bliski raz na zawsze wyjdą z nałogu.

Copyright 2025